pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 15 czerwca 2021
  • 19 czerwca 2021
  • wyświetleń: 2696

Powraca akcja "Pszczyna biega" - zbuduj lepszą formę

Za nami:

Od kilku lat biegacze amatorzy, którzy chcą wziąć udział w Carbo Asecura Biegu Pszczyńskim o Puchar Burmistrza mają okazję przygotować się pod okiem profesjonalnych trenerów Marzanny Helbik oraz Mirka Gołębiowskiego. W najbliższą sobotę, 19 czerwca rozpoczyna się cykl treningów "Pszczyna biega", które pozwolą zbudować lepszą formę przed sierpniowymi zawodami.

Pszczyna Biega 2017 - 01.04.2017 r.
Pszczyna Biega 2017 · fot. Andrzej Grynpeter


Zajęcia będą odbywać się w każdą sobotę o godz. 9.00 na stadionie miejskim. Ostatnie spotkanie odbędzie się 7 sierpnia, na tydzień przed startem w biegu.

Dotychczas biegacze mieli do pokonania trasę o długości 10 km. W tym roku będą mogli wybrać klasyczną dyszkę, bądź wystartować w biegu na 5 km. Po raz pierwszy w historii w zawodach wezmą udział również zawodnicy Nordic Walking.

- Pamiętam kiedy rozpoczynaliśmy spotkania w ramach akcji "Pszczyna biega", poza niewielką grupą doświadczonych zawodników, większość uczestników stawiała pierwsze biegowe kroki. Wiele zmieniło się od tamtego czasu. Coraz więcej osób aktywnie spędza czas. Osoby te zdobyły duże doświadczenie, a jednak nadal chętnie przychodzą na nasze treningi. Środowisko się integruje, wspiera i pomaga. Oczywiście każdego roku pojawiają się nowe osoby. Zapraszam. Nasi trenerzy podpowiedzą, jak przygotować się do zawodów - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

Swoimi spostrzeżeniami dzieli się również Jacek Jucha, prezes Carbo Asecura, a zarazem pomysłodawca biegu: - W tym roku zawody odbędą się po raz dziesiąty. Każda z mijających edycji była inna. Cieszymy się, że wśród zawodników jest sporo takich, którzy są z nami od początku. To świadczy o tym, że impreza się podoba. Wśród biegaczy bardzo dużą grupę stanowią mieszkańcy gminy Pszczyna. Wielu z nich zaraziło się sportem na treningach "Pszczyna biega" i do dzisiaj obserwujemy, że pasja nie przeminęła. Pamiętajmy, że w naszych zawodach nie każdy biegnie, żeby pobijać czas. Najważniejsza jest dobra zabawa, czy walka ze samym sobą i swoimi słabościami ponieważ przekraczając linię mety możemy sobie powiedzieć - zrobiłem to!

Najważniejszy sprawdzian dla biegaczy będzie miał miejsce w niedzielę, 15 sierpnia. Tego dnia odbędzie się Carbo Asecura Bieg Pszczyński o Puchar Burmistrza. Szczegóły w artykule:

www.pless.pl/wiadomosci/68362-carbo-asecura-bieg-pszczynski-o-puchar-burmistrza-trwaja-zapisy-pszczyna

Link do zapisów - kliknij tutaj.

ar / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.